Gegužės 28-osios popietę, apie 12.57 val., bendrojo pagalbos centro telefonu buvo gautas Šiaulių gyventojos (gimusi 1939 m.) pranešimas, kad jai autobusu išvykus rinkti žemuogių į Kelmės rajono mišką, moteris jame pasiklydo. Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelmės rajono policijos komisariato pareigūnai ėmėsi skubių paieškos veiksmų, nes buvo baiminamasi dėl sutrikusios senolės sveikatos.

Telefonu palaikant ryšį su paklydėle, ji pareigūnams pasakojo, kad pasiklydo tankiame miške, iš kurio neberanda kelio atgal, tačiau tikslios buvimo vietos nurodyti negalėjo. Apieškojus galimos moters buvimo vietos apylinkes ir įvertinus gresiančią riziką Šiaulių gyventojos sveikatai, pagalbon buvo pasitelktas Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų sraigtasparnis sraigtasparnis. Palaikant telefoninį ryšį, senolė girdėjo sraigtasparnio ir tarnybinių automobilių garsus, vis dėlto, dvi valandas trukusi paieška iš oro buvo bevaisė.

Prie policijos pareigūnų prisijungus moters artimiesiems ir toliau vykdant paiešką miškingose vietovėse, maždaug po penkių valandų nuo gauto pranešimo, apie 18.00 val., senolė rasta Kelmės r., Kukečių sen., miške ties Jakšpelkių k.

Sėkmingai rasta moteris buvo perduota GMP medikams, jos būklė buvo stabili.

Policijos pareigūnai kreipiasi į gyventojus primindami, kad išvyka į mišką, ypač senyvo amžiaus žmonėms, gali turėti skaudžių pasekmių. Todėl prašoma lankytis tik pažįstamose vietovėse, su savimi būtinai turėti mobiliojo ryšio telefoną. Būtent jis šiai paklydusiai senolei ir padėjo išsikviesti pagalbą bei būti surastai.


2018-05-30