Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (VPK KPONTV) ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl disponavimo didelės vertės nusikalstamu būdu gautu turtu ir kitų nusikaltimų.
Įtariama, kad kaltinamieji užsienyje pagrobtus didelės vertės krovinius su paklausą turinčiomis prekėmis realizuodavo Lietuvoje ir kitose šalyse. Ikiteisminio tyrimo metu KPONTV tyrėjai gavo reikšmingos informacijos iš užsienio teisėsaugos institucijų.
Gauta duomenų, kad nusikalstama veika galėjo verstis anksčiau ne kartą teistas Plungės rajono gyventojas ir Telšiuose užregistruotos uždarosios akcinės bendrovės direktorius. Kaltinamieji sulaikyti 2017 m. sausio mėn.
KPONTV tyrėjai nustatė, kad nakties metu Telšių rajone kaltininkai lydėjo vilkiką, kurio puspriekabėje aptikti daugiau nei 100 000 Eur vertės Danijoje pavogti elektriniai diskiniai pjūklai ir rūbai. Patikrinimo metu vairuotojas pateikė pareigūnams netikrus krovinio gabenimo dokumentus ir transporto priemonės techninės apžiūros rezultatų kortelę.
Per kratas pas bendrovės direktorių rastas neteisėtai laikytas revolveris su 5 šoviniais, o pas plungiškį – netikras kitos Vilniuje užregistruotos firmos spaudas.
Prokuroro sprendimais apribotos kaltinamųjų nuosavybės teisės į grynuosius pinigus, vilkiką bei puspriekabę, o sulaikytas krovinys grąžintas nukentėjusiesiems Danijoje.
Abiems kaltinamiesiems buvo paskirtos švelnesnės už suėmimą kardomosios priemonės. 2018 m. sausio mėn. Plungės rajono gyventojas nuteistas realia laisvės atėmimo bausme kitoje baudžiamojoje byloje dėl analogiško padaryto nusikaltimo.
Ikiteisminio tyrimo, kurį atliko Klaipėdos apskrities VPK Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdyba, nustatyta, jog nuteistasis su bendrininkais laikė ir gabeno daugiau nei 4 000 pakuočių su Norvegijoje pavogtais rūbais. Už šį nusikaltimą jam paskirti 2 m. laisvės atėmimo su daugiau nei 13 000 Eur konfiskavimu. Nuteistasis konvojuotas į pataisos namus.
Už disponavimą didelės vertės nusikalstamu būdu gautu turtu baudžiama bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 4 metų.
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.2018-03-15