Liepos 6-osios vakarą Kruopių miestelio parke seniūnijos gyventojai ir svečiai drauge su visais lietuviais dalyvavo akcijoje „Tautiška giesmė aplink pasaulį“.

Kruopių kultūros namai ir Kruopių kaimo bibliotekos skaitovų būrelio „Kruopelė“ narės renginio dalyviams dovanojo meninę- literatūrinę kompoziciją, skirtą Mindaugo karūnavimo dienai.
Šie metai ypatingi – skirti Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti, todėl Kruopių seniūnija kartu su bendruomenėmis ir kitomis organizacijomis prisidėjo prie gražios išnykusių kaimų įamžinimo iniciatyvos. Šventės metu buvo atidaryta Kruopių seniūnijos išnykusių kaimų akmenų alėja, kuriai finansavimą skyrė Akmenės rajono savivaldybės administracija. Meninėje akmenų kompozicijoje įamžinti 16 Kruopių seniūnijos teritorijoje per paskutinį 100-metį išnykusių kaimų. Kadangi Lietuvos valstybės dieną prie namų ir įstaigų keliamos vėliavos, tad simboliškai trispalvėmis buvo papuošti mūsų atmintyje dar gyvi, bet iš žemėlapio, deja, jau išnykę kaimai.
Žinoma, išnykę kaimai įamžinami jau ne vieną dešimtmetį. Žmonės, kurie turi glaudų ryšį su savo gimtine, jos atminimą įamžina eilėraščiais, dainomis, koplytstulpiais ir kitomis meno formomis. Kruopių seniūnijoje vienas iš pirmųjų gyventojų, kuris išnykusius kaimus koncentruotai įamžino akmenimis savo buvusio Vilkaičių dvaro sodyboje, buvo a. a. R. Gedžius. Todėl įkvėpti šios gražios idėjos, išnykusius kaimus įamžinome istoriškai svarbiame Kruopių miestelio parke, kuris yra atviras visiems vietos gyventojams ir svečiams.
Ačiū visiems, kurie prisidėjo prie gražios šventės organizavimo ir išnykusių kaimų įamžinimo. Ypač norime padėkoti Kruopių ūkininko Sigito Damskio šeimai, kuri aukojo savo brangų laiką, techniką ir dovanojo išnykusiems kaimams įmažinti skirtus akmenis.

Teksto autorė – Kruopių seniūnė Rasa Statkuvienė

Nuotraukos autorė – Kruopių seniūnijos padėjėja Jurgita Adomaitienė

akmene.lt


2018-07-11