Siekiant kovoti su narkotinių ar psichotropinių medžiagų vartojimu tarp nepilnamečių, kovo-balandžio mėnesiais Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnė, kinologas su tarnybiniu šunimi Attilu bei Visuomenės sveikatos biuro specialistė Telšių miesto bei rajono mokyklose ir vaikų globos namų patalpose vykdė prevencinę priemonę. Jos metu buvo atliekami narkotinių medžiagų aplinkos tyrimai, siekiant įvertinti narkotinių ar psichotropinių medžiagų vartojimo tarp nepilnamečių tikimybę.
Tyrimui atlikti buvo naudojami narkotinių medžiagų paieškos testai, pėdsakus imant nuo tikrinamose įstaigose dažnai liečiamų objektų (lauko bei kabinėtų durų rankenų, palangių, tualeto patalpos daiktų, šiukšlių dėžių ir pan.). Naudojamais narkotikų testais yra galimybė aptikti susmulkintų kanapių dalių, heroino, kokaino, amfetamino miltelių pėdsakus.

Tyrimą atlikus devyniuose tiriamuose objektuose, trijuose iš jų, aptikta narkotinių medžiagų pėdsakų. Apie gautus tyrimo rezultatus informuoti įstaigų vadovai, tolesniems sprendimams priimti.


2018-05-02