Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (VPK KPONTV) ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl narkotinių ir psichotropinių medžiagų platinimo.
Baudžiamoji byla nagrinėjama teisme. Atsakomybėn už nusikalstamas veikas, susijusias su neteisėta narkotinių ir psichotropinių medžiagų apyvarta, patraukti penki asmenys. Iš jų dviem pareikšti įtarimai dėl narkotikų platinimo. Su organizuotu nusikalstamumu siejami įtariamieji teisti už vagystes, plėšimą, viešosios tvarkos pažeidimą. Kitų dviejų asmenų atžvilgiu į atskirą bylą išskirtas ikiteisminis tyrimas užbaigtas supaprastinto proceso tvarka.
Įtariamieji sulaikyti 2017 m. liepos mėn. Per kratas pas sulaikytuosius KPONTV pareigūnai rado apie 100 g kanapių, kanapių dervos bei tabletes su psichotropine medžiaga – MDMA. Narkotikų platinimu įtariami asmenys buvo suimti, vėliau jiems paskirtos švelnesnės kardomosios priemonės.
Prokuroro sprendimu apribotos vieno įtariamojo nuosavybės teisės į pinigus, galimai gautus iš nusikalstamos veikos.
Įtariama, kad prie kvaišalų platinimo buvo prisidėjęs ir kito įtariamojo brolis. 2016 m. pabaigoje jis mirė nuo narkotikų perdozavimo.
Už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti numatytas laisvės atėmimas nuo 2 iki 8 metų.
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir nepripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.


2018-07-04