2018 m. vasario mėnesį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnės vykdė prevencinę priemonę „Psichotropinės medžiagos, žala ir atsakomybė". Per šį mėnesį pareigūnės aplankė 7 Tauragės miesto ir rajono bendrojo lavinimo mokyklas, kuriose bendravo su 7-10 klasių mokiniais. Susitikimų metu mokiniams buvo pasakojama apie psichiką veikiančias medžiagas, kokios jos yra ir kokia žala daroma sveikatai vartojant alkoholį, tabaką bei narkotikus. Taip pat buvo priminta atsakomybė atsakomybė už psichotropinių medžiagų vartojimą. Mokiniams buvo demonstruojami ir leidžiami išmėginti prevenciniai girtumo akiniai, kuriuos užsidėjus sutrinka orientacija ir kurie padeda suvokti, kaip girtumas apsunkina net elementariausių veiksmų atlikimą. Kiekvienam paskaitos klausytojui buvo įteikta apyrankė, simbolizuojanti, kad esame stipresni už visas priklausomybes.
Po paskaitos vaikams buvo dalinamos anoniminės anketos ir jie turėjo atsakyti į jose pateiktus klausimus. Analizuojant užpildytas anketas bendruomenės pareigūnės nustatė, kad dažnas mokinys jau yra vartojęs alkoholinių gėrimų, surūkęs ne vieną cigaretę. Taip pat yra ir tokių, kurie jau yra rūkę ir narkotinės medžiagos „žolės“. Mokiniai teigia, kad norint įsigyti alkoholio ir tabako dažna kliūtis jiems amžiaus cenzas, tačiau labai norint - randama galimybių įsigyti draudžiamų daiktų. Atsakydami į klausimą ar pakanka žinių apie psichiką veikiančias medžiagas dauguma nurodė, kad žinių pakanka, nes ir mokykloje, ir namuose apie tai dažnai kalbama.
Policijos pareigūnės tikisi, kad mokiniai gavo naudingos jiems informacijos ir ateityje rinksis laisvalaikį be psichiką veikiančių medžiagų. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnės kviečia visas mokyklas prisijungti prie vykdomos prevencinės priemonės ir skatina kviesti pareigūnes atvykti ir pasidalinti naudinga informacija.
Komunikacijos grupės vyresnioji specialistė Aušrinė Valantiejienė


2018-03-01