Japonijos ambasadorius Lietuvoje Toyoei Shigeeda pakvietė Savivaldybės merą Vitalijų Mitrofanovą į Vilnių dalykinių pietų, kuriuose buvo patiekti tradiciniai japoniški patiekalai. Susitikimo metu aptartos bendradarbiavimo galimybės tarp Akmenės rajono savivaldybės ir Mifuni miesto, esančio pietų Japonijoje. Šį miestą į bičiulius Akmenės rajono savivaldybei pasiūlė pats ambasadorius, įvertinęs abiejų vietovių ypatumus ir turimą turtingą geologinį paveldą.
Vadovaujantis rytietiško bendravimo nuostatomis, pirmiausia į Mifuni miestą bus kviečiamas nuvykti Lietuvos ambasadorius Japonijoje ir pristatyti mūsų šalį, Akmenės kraštą. Kitais metais jau būtų galima tikėtis, kad Mifuni delegacija atvyks į „Akmenės smuikelio‘2019“ šventę. Per tą laiką turėtų būti užmegzti ryšiai tarp Akmenės krašto ir Mifuni dinozaurų muziejų, japonams parengta speciali ekspozicija apie Lietuvą ir Akmenės rajoną, jo žemės gelmių turtus ir iškastas dinozaurų liekanas, susisteminta informacija apie lietuvaičių puoselėjamas sporto rūšis kyokushin karate ir krepšinį. Tai sritys, kurios įdomios japonams.
Galima sakyti, kad pirmieji žingsniai link draugystės su Japonija žengti pernai liepą, kai Japonijos ambasadorius Lietuvoje T. Shigeeda apsilankė Akmenės krašte. Svečiui patiko šiltas priėmimas, ekskursija po Ventos regioninio parko Lankytojų centrą, tad pažintį jis nutarė tęsti.Savivaldybės administracijos
Tarptautinio bendradarbiavimo ir komunikacijos skyriaus
ryšių su žiniasklaida specialistė Jolanta Šiurkuvienė


2018-04-05