Gausiu sniegu džiuginanti žiema keliuose jau spėjo tapti dideliu iššūkiu vairuotojams. Siekdami, kad keliuose būtų kuo mažiau pavojų dėl nedrausmingų vairuotojų ir tuo pačiu išvengta nelaimių, Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai Telšių, Mažeikių, Kelmės ir Akmenės rajonuose vykdė įvairias prevencines priemones, kurios nukreiptos prieš didžiausią pavojų eismo saugumui keliančius neblaivius ar beteisius vairuotojus.

Sausio 14-20 dienomis buvo pradėti 5 ikiteisminiai tyrimai (Telšiuose – 3, Kelmės rajone ir Mažeikiuose – po 1) dėl neblaivių vairuotojų, kuriems buvo nustatytas didesnis negu 1,5 promilės girtumas. Už tokį Kelių eismo taisyklių pažeidimą vairuotojams gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki vienerių metų, o taip pat ir teisės vairuoti transporto priemones atėmimas bei galimas transporto priemonės konfiskavimas.

Praėjusią savaitę patikrinus kone 2000 vairuotojų Telšių, Mažeikių, Kelmės ir Akmenės rajonuose vykdomų priemonių metu eismo saugumui užtikrinti buvo išaiškinti dar 10 (Telšiuose ir Mažeikiuose – po 4, Akmenės r. ir Kelmėje – po 1) vairuotojų, kurie prie automobilių vairų sėdo būdami lengvai apgirtę (nustatytas iki 1,50 promilės girtumas). Išaiškintas ir vienas dviratininkas Kelmėje, kuris ir taip sudėtingomis eismo sąlygomis važiavo jas dar labiau apsisunkindamas – viešajame eisme dalyvavo būdamas neblaivus.

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus pareigūnai Telšių rajone sustabdė pradedantįjį vairuotoją (gimęs 1995 m.), kuris, kaip vėliau paaiškėjo, pažeidė Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymo 25 str. 9 p., kuriame numatyta, kad pradedantiesiems vairuotojams draudžiama vairuoti motorines transporto priemones, kurios pritaikytos eismui kairiąja kelio puse ir (ar) turi vairą dešinėje pusėje. Už tokios transporto priemonės vairavimą numatyta bauda nuo 100 eurų iki 200 eurų, o administracinį nusižengimą padarius pakartotinai – nuo 200 eurų iki 300 eurų. Šiuo atveju jaunuoliui teks sumokėti 50 eurų baudą už padarytą pažeidimą.

Apskrityje taip pat išaiškinta 15 vairuotojų, kurie prie automobilių vairų sėdo neturėdami teisės vairuoti, tokiais savo veiksmais keldami ypatingai didelį pavojų kitiems eismo dalyviams.

Užfiksuoti 132 kiti Kelių eismo taisyklių pažeidimai.

Telšių apskr. VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai įspėja, kad įvairių prevencinių priemonių vykdymas siekiant užtikrinti eismo saugumą bus tęsiamas ir toliau. Skatiname elgtis pavyzdingai, laikytis Kelių eismo taisyklių, nevairuoti išgėrus.

Keliaukime saugiai ir atsakingai!


2019-01-22